اخبار روز

ورود / عضویت

شکست مفتضحانه تاریخی اطلاعاتی رژیم صهیونیستی

در پی تجاوزات مکرر و هتک حرمت مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی عملیاتی از روز شنبه توسط نیروهای مقاوت آغاز شد. شنبه‌ای که شاید برای صهیونیست‌ها و طرفداران آن‌ها شنبه‌ای سیاه محسوب شود و بسیاری را به خاک و خون کشید و بسیاری از افسران و مقامات رژیم صهیونیستی را ترساند و یا حتی آن‌ها را به اسارت درآورد.
شکست رژیم صهیونیستی

طوفان الاقصی و حیثیت بر باد رفته رژیم صهیونیستی

بامداد شنبه ۱۵ مهرماه، دری از هفت دروازه جهنم، به روی اشغالگران صهیونیست گشوده شد. در حالی صهیونیست‌ها در سالگرد جنگ کیپور، با سرمستی، خاطرات پیروزی 50 سال پیش خود بر کشورهای عربی را مرور می‌کردند که رزمندگان مقاومت فلسطین در حال طراحی عملیاتی در مقیاسی بی‌سابقه بودند.

مهم‌ترین موفقیت جبهه مقاومت فلسطین، غلبه بر اشراف اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است. منطقۀ غزه به دلیل محدودیت‌ها و ابعاد کوچک، همواره زیر نظر سرویس‌های جاسوسی اسرائیل بوده به طوری که در عملیات‌های گذشته حکومت غاصب، فرماندهان جبهه مقاومت را شناسایی و به شهادت می‌رساند. رزمندگان مقاومت با وجود سیطرۀ اطلاعاتی رژیم اشغالگر، آنان را در حیرتی بی‌سابقه فرو برده و عملیات طوفان الاقصی را در این وسعت شروع کردند.

حمله به رژیم صهیونیستی

یکی از نتایج ارزشمند این عملیات، آزادی زندانیان جبهه مقاومت در معاوضه با اسرای اسرائیلی است. صهیونیست‌ها در سال‌های گذشته به بهانه‌های واهی تعداد زیادی از شهروندان فلسطینی و نیروهای مقاومت را اسیر کرده و در دادگاهای صوری احکام سنگینی را برایشان صادر می‌کردند. نیروی‌های مقاومت فلسطین نیز راه حل رهایی از حصار بزرگ غزه و آزادی زندانیان فلسطینی را در اسارت گرفتن نیروهای صهونیستی یافته و در این عملیات، تعداد زیادی از متجاوزان اسرائیلی را به اسارت گرفتند.[1]

ویژگی‌های نبرد نیروهای مقاومت با رژیم صهیونیستی

یکی از ویژگی‌های نیروهای مقاومت نفوذ به مناطق اشغالی با استفاده از پاراموتور بود. این وسیله جزء پرنده پروازهای فوق سبک حساب می‌شود. رزمنده‌های مقاومت با حمله‌های هوایی به رژیم صهیونیستی معادلات آنان را بر هم زدند. این در حالی است که نیروی‌های نظامی اسرائیل تنها برای مقابله زمینی و زیرزمینی با نیروهای مقاومت آماده بودند. از نکات قابل توجه این عملیات، استفادۀ نیروهای مقاومت فلسطین از آخرین مدل کوادکوپترها بود. در درگیری اوکراین و روسیه نیز از همین نوع کوادکوپتر استفاده می‌شد.

نکته دیگری که در این عملیات برخی کارشناسان به آن مورد توجه کردند، هک کردن سامانه‌های گنبد آهنین بود که این کار نیاز به زمان زیادی دارد؛ در صورتی که این سامانه همزمان با آغاز عملیات طوفان‌الاقصی غیرفعال شد. تحلیلگران به این نتیجه رسیدند که نیروهای مقاومت پیش از آغاز عملیات، به درون مراکز صهیونیستی نفوذ کرده و آن‌را غیرفعال کرده‌اند.

حمله به رژیم اشغال گر

ضربه وارد شده به رژیم صهیونیستی به حدی سنگین بود که آنان  همچنان در شوک فرو رفته‌اند و نتوانسته‌اند خود را پیدا کنند. حزب‌الله لبنان هم ابتکار عمل را در دست گرفت و به اسرائیل اعلام کرد که در صورت تجاوز زمینی صهیونیست‌ها به خاک غزه، حزب الله نیز وارد عمل خواهد شد تا مقاومت غزه تنها نباشد.[2]

تهدیدی که رژیم صهونیستی با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، تهدید شدید نظامی از سوی لبنان و سوریه است. کشورهای عربی دل خوشی از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیسیتی ندارند. در روزهای اخیر به دو گردشگر اسرائیلی در مصر حمله شده[3] و مردم اردن نیز خواستار حمایت از فلسطین شده‌اند. گفتنی است در میان شهدای مقاومت، نام دو شهید عراقی و یمنی به چشم می‌خورد. به علاوه کشته‌های اسرائیلی روز اول جنگ برابر با تمامی کشته‌های جنگ سی و سه روزه لبنان بوده است.

شاهد چه اتفاقاتی خواهیم بود

میدان تعیین‌کننده مناسبات آیندۀ این نبرد خواهد بود. برخی از منابع خبری اعلام کرده‌اند که آمریکا برای حمایت از رژیم صهیونیستی، ناوهای خودش را به سمت سواحل شرقی دریای مدیترانه حرکت داده است.[4] در واقع رژیم صهیونیستی، خاکریز غرب در منطقه غرب آسیا محسوب شده و با نابودی آن، دست آمریکا و همپیمانانش از منطقۀ غرب آسیا کوتاه خواهد شد.

در حال حاضر رژیم صهیونیستی از چند جبهه محاصره شده است. روز گذشته حزب‌الله لبنان تعدادی راکت به سمت مزارع شبعای شلیک کرد. نیروهای سوری نیز آمادگی خود را برای آغاز عملیات از بلندی‌های جولان اعلام کرده‌اند. این در حالی است که فاصلۀ شهر حیفا از بلندی‌های جولان تنها 70 کیلومتر است.

سربازان اسرائیلی

کار از دست اسرائیل در رفته و افسار آیندۀ این نبرد هم‌اکنون در دستان محور مقاومت و رزمندگان فلسطینی قرار دارد. در نبردهای گذشته، ضعف اصلی رژیم صهیونیستی در مقابله زمینی بوده است و عامل برتری پوشالی خود را در قدرت هوایی‌اش می‌پندارند.

نکته مهم این است که اگر نوع جنگ به سمت جنگ چریکی برود، به علت فرسایشی بودن و تبحر جبهه مقاومت در این شکل نبرد، معادلات به نفع محور مقاومت رقم خواهد خورد. نحوه آزادسازی اسراء و مبادله آنان نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. فلسطین می‌تواند از رژیم صهیونیستی که در گذشته برای آزادسازی اسرای خود امتیازهای زیادی داده، امتیازهای زیادی بگیرد. تسلیحاتی که غرب در درگیری‌های اوکراین علیه روسیه استفاده می‌کرده است در اختیار نیروی‌های مقاومت است.

پیوست‌ها:

[1] مشرق: حداقل ۵۳ اسرائیلی اسیر شدند

[2] ایرنا: لبنان: حزب الله در صورت تعرض اسرائیل وارد جنگ خواهد شد

[3] تسنیم: حمله به گردشگران صهیونیست در مصر و کشته شدن ۶ نفر

[4] مهر: اعزام ۲۵ جنگنده و ۶ ناو جنگی آمریکا برای حمایت از اسرائیل

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *